

Г Е О Г Р А Ф І Ч Н И Й
М А Р А Ф О Н

1 зупинка. ЛІТОСФЕРА
1 завдання. Скласти пазл.
1. А тепер перевіримо, як Ви знаєте карту будови нашої планети. Перед Вами пазл, який треба не просто зібрати, а зібрати на швидкість!
2. Після того, як Ви впораєтеся із цим завданням, в кінці пазлу з'явиться час Вашого виконання завдання.
3. Треба зробити скриншот сторінки сайту, на якому буде видно Ваш час!
4. Скриншот треба відправити на електронну адресу: geo.marafon@gmail.com. У темі повідомлення треба зазначити назву навчального закладу та назву команди.

Оцінювання: максимальна кількість балів - 5 б.
5 балів - отримають перші 20% команд, які показали найкращий час.
4 бали - отримають наступні 20% команд, які справились із завданням трохи повільніше.
3 бали - отримають наступні 20% команд, які справились із завданням ще повільніше.
2 бали - отримають наступні 20% команд, які справились із завданням ще повільніше.
1 бал - отримають решта команд.
Успіхів!
2 завдання. Рубрика "Що? Де? Коли?"
Добрий день, шановні інтелектуали, ерудити, всезнайки. Ми зібралися сьогодні разом, щоб підвести на висоту слово "знання", позмагатися в ерудиції, кмітливості, випробувати на собі прихильність фортуни. Отож, друзі, у нас сьогодні чергове засідання членів шкільних команд.

1 питання. У Японії щовечора на екранах телевізорів з'являється фраза «Не забудьте подивитися на своїх рибок». З якою метою?
2 питання. Відомий хімік Бойль виявив, що при сильному нагріванні алмаз зникає, залишаючи «їдкі пари». У кінці XVIII в. Лавуазьє встановив склад цих «парів». Що ж утворюється при згоранні алмазу?
3 питання. Ця частина вулкана за формою нагадує давньогрецьку посудину, а в перекладі з греческої "велика чаша". Форми рельєфу з такою ж назвою є на Місяці. Про що мова?
4 питання. Ця гора знаходиться в Передкавказзі. Її висота 214 м. Сильні вітри з Кавказу і призвели до її утворення. Так само як і її «родичі», ця гора рухається. Назвіть її.
Максимальна кількість балів - 5 балів

3 завдання. Форми рельєфу Землі.
У різних куточках планети висота поверхні зовсім різна, перепади можуть досягати кількох десятків кілометрів. Рельєф Землі унікальний тим, що його формування продовжується і в нинішній час.
Це відбувається за рахунок зіткнення літосферних плит, виверження вулканів і розмивання гірських пород дощами і ріками. Процеси, які формують рельєф нашої планети, поділяють на дві категорії: зовнішні і внутрішні.
Уважно перегляньте презентацію, зазначте форми рельєфу планети за походженням та запишіть декілька речень про нього.


Максимальна кількість балів - 5 балів
4 завдання. Відеогейм "Корисні копалини"
Шановні учасники марафону! Перед вами чотири відеофрагменти про корисні копалини, які зустрічаються на нашій Землі. Перегляньте їх! Дайте відповідь на запитання "Про які корисні копалини показана інформація у відеосюжетах?" Відповідей має бути 4, тобто до кожного відео!
Максимальна кількість балів за це завдання - 5 балів.


Літосфера
